Aktualności

Zwycięstwo w ostatnim sparingu

2017-08-13

Wygraną 6-1 Błoni zakończył się sobotni ostatni sparing naszej drużyny w przygotowaniach do rundy jesiennej 2017 roku.

Jedynie pierwsze kilkanaście minut spotkania były dość nerwowe i nasi piłkarze nie potrafili wejść na odpowiednie obroty. Jednak z każdą kolejną minutą, już po stracie jedynej bramki, pełne dowództwo w grze przejęli Barwiczanie i nie oddali go już do końca spotkania. Wynik jak najbardziej słuszny, choć te dwie lub trzy bramki więcej mogli dołożyć nasi zawodnicy. Widać że zespół Błoni jest dobrze przygotowany do sezonu. U niektórych piłkarzy było dziś widać wysoką formę, a u niektórych z pewnością zmęczenie treningami. Jednak na ligę wszystko powinno być już pod kontrolą i z optymizmem powinniśmy czekać na pierwszy mecz w rundzie jesiennej. Dziś w bramce Błoni bronił Mariusz Kreft, który z powodu wyjazdu dwóch naszych bramkarzy będzie zmuszony bronić w pierwszych dwóch ligowych kolejkach (Mateusz Kowalczuk wyjazd służbowy, Kacper Tomaszewicz obóz bramkarski ze Szkółką Siergieja Szypowskiego w Grecji)

Pierwsze minuty spotkania były z lekką inicjatywą przyjezdnych. Zespół Błoni powoli wchodził w mecz stąd też bramka stracona w 13 minucie. Najpierw przed polem karnym Błoni piłkę stracił Łukasz Drab, Kamil Catewicz mocno uderzył na bramkę, po czym goście mieli rzut rożny. Dośrodkowanie z rzutu rożnego piłkarze Zawiszy zamienili na bramkę po strzale z 5 metrów. Na wyrównanie czekaliśmy do 25 minuty. Wtedy to sędzia główny zobaczył rękę u obrońcy z Grzmiącej i podyktował "jedenastkę". Rzut karny pewnie wykonał Łukasz Rakowski pokonując Artura Jabłońskiego. W 27 minucie dobrą interwencją popisuje się Mariusz Kreft broniąc uderzenie przyjezdnych. W 43 minucie bramkę do szatni strzelają piłkarze trenera Drozdowskiego. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Mariusz Dziwirski i Maciek Telążka celnym uderzeniem pokonuje Jabłońskiego. Do przerwy 2-1 dla piłkarzy Błoni.

Od strzelania drugą połowę rozpoczęli nasi piłkarze. W 50 minucie zza pola karnego pod poprzeczkę uderzył Dominik Woś, tym samym podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Dwie minuty później było już 4-1. Z autu piłkę rzuca Łukasz Zbroszczyk do Łukasza Rakowskiego, ten z kolei podaje pomiędzy obrońcami do Wojciecha Gersztyna, któremu pozostało umieścić futbolówkę w bramce. W 60 minucie kolejna bramka Błoni i podobna akcja do poprzedniej. Tym razem z autu do Zbroszczyka rzuca Rakowski, mocne dośrodkowanie trafia pod nogi Macieja Telążki który jeszcze przyjął futbolówkę i strzelił drugiego gola w sparingu. Wynik meczu w 82 minucie ustalił Sebastian Adamiak strzałem z pola karnego.

Był to ostatni sparing przed sezonem piłkarskim 2017/2018 i tak naprawdę najbliższe mecze ligowe zweryfikują formę naszej drużyny. Z pewnością możemy być dobrej myśli, ale pamiętajmy że mecze sparingowe są inne niż mecze o stawkę.

Pierwszy mecz ligowy zespół Błoni rozegra na wyjeździe z jednym z kandydatów do awansu, czyli drużyną Wieży Postomino. Ten mecz już w następną sobotę.

Skład Błoni : Mariusz Kreft - Łukasz Zbroszczyk, Łukasz Drab, Maciej Kondratowicz, Mateusz Stępień - Łukasz Mikołajczyk, Mariusz Dziwirski, Dominik Woś, Maciej Telążka - Łukasz Rakowski, Wojciech Gersztyn

Grali również : Bartosz Krzyżanowski, Patryk Zaborowski, Sebastian Adamiak, Daniel Buszowiecki, Maciej Nowacki

Tekst: J. Kwardys