Aktualności

Z Koroną bez punktów

2017-11-19

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze Błoni. W sobotę podopieczni Pawła Drozdowskiego przegrali na wyjeździe z Koroną Człopa 1-0.

Był to mecz dość wyrównany od samego początku, tylko że gospodarze w końcówce potrafili odmienić losy spotkania i wywalczyć 3 punkty na swoim terenie. My straciliśmy bramkę po nie najlepszej interwencji naszego bramkarza i dobitce z pola karnego Tomasza Syroki, grającego trenera Korony Człopa. W spotkaniu z Koroną nie obecni m.in byli: Łukasz Drab i Mariusz Kreft, Daniel Buszowiecki, Łukasz Mikołajczyk czy Bartosz Krzyżanowski. Szkoda przegranego meczu, bo mieliśmy również swoje okazję ale niestety nic wpaść nie chciało. Do rozegrania został nam ostatni mecz z beniaminkiem z Darłowa. Sytuacja kadrowa w drużynie nie wygląda za ciekawie i z pewnością jeśli chcemy walczyć o coś wyżej to zmiany kadrowe w przerwie zimowej muszą nastąpić.

W pierwszej połowie dużo dogodnych sytuacji nie obserwowaliśmy. Nie liczne okazję to rzut wolny wykonywany przez nasz zespół i strzał obroniony przez bramkarza oraz lekkie uderzenie Patryka Zaborowskiego. Gospodarze mieli dogodną sytuację, której nie wykorzystał Patryk Rybicki. Druga połowa przypominała niczym tą pierwszą. Wielu okazji podbramkowych nie obserwowaliśmy. Kilka razy nasza obrona zachowywała się niebezpiecznie, ale na szczęście obyło się bez konsekwencji. Dopiero konsekwencję przyszły w 85 minucie gdy z boku boiska faulował Marek Bernaciak. Gospodarze rozegrali krótko rzut wolny, po czym oddali strzał, który przed siebie wybronił Kowalczuk, a z pola karnego Tomasz Syroka skuteczną dobitką wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przy tym uderzeniu najprawdopodobniej był spalony, ale sędzia główny uznał bramkę. Po stracie bramki Barwiczanie ruszyli do ataku jednak nie udało się odrobić strat. Z dystansu próbował Dominik Woś, a w ostatniej minucie Mariusz Dziwirski uderzył z głowy, ale prosto w bramkarza.

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Sebastian Adamiak, Mariusz Dziwirski, Maciej Kondratowicz, Marcin Pieczara - Marek Bernaciak, Dominik Woś, Wojciech Gersztyn, Patryk Zaborowski, Maciej Telążka - Łukasz Zbroszczyk
Nie grali : Mirosław Mikelczuk, Maciej Nowacki