Aktualności

Wysokie zwycięstwo nad Saturnem

2018-10-29

Wysokim zwycięstwem zakończył się sobotni mecz drużyny Błoni. Zawodnicy z Barwic rozgromili Saturn Mielno aż 6-1.

Podopieczni Pawła Drozdowskiego zagrali dobry mecz, w którym przeważali przez całe spotkanie, nie pozwalając na zbyt dużo drużynie gości. Wynik mógłby być o wiele wyższy, gdyby nie pogorszenie skuteczności głównie w drugiej połowie. Już po pierwszej połowie Barwiczanie prowadzili sześcioma bramkami. W drugiej części meczu goli strzelonych przez naszych zawodników już nie oglądaliśmy, za to widzieliśmy tylko jednego, którego strzelił Saturn po rzucie karnym. Dobrze w mecz weszli nasi gracze, którzy pierwszą połowę rozegrali wręcz koncertowo. Każdy obszar boiska był zdominowany przez Barwiczan, a ładne akcje drużyny wieńczone były strzelonymi bramkami. Z sobotniego zwycięstwa zadowolony był trener Paweł Drozdowski, który chwalił swoich zawodników za grę oraz zdobyte kolejne 3 punkty. Te pozwoliły utrzymać pozycję wicelidera w tabeli. 

Od pierwszego gwizdka sędziego Barwiczanie ruszyli do zaawansowanych ataków na bramkę Saturna. Efektem tych ataków była pierwsza bramka w 10 minucie. Wojciech Łaniucha dośrodkowuje ze skrzydła, Wojciech Gersztyna próbuje uderzyć piłkę głową po czym tylko ją zbija lekko, ta natomiast trafia pod nogi Łukasza Mikołajczyka, który na raty pokonuje bramkarza. Prowadzenie podwyższył w 15 minucie Wojciech Łaniucha po podaniu od Mikołajczyka Łaniucha technicznie uderza pomiędzy nogami bramkarza. Strzelcem trzeciej bramki był Wojciech Gersztyn a padła ona w 24 minucie. Gersztyn zagrał z pierwszej piłki z Wosiem po czym Wojtek strzelił bramkę po dobitce swojego strzału. Saturn tak naprawdę nie wiedział co się dzieje w pierwszej połowię dzięki świetnej grze Barwiczan. W 35 minucie podopieczni trenera Drozdowskiego strzelają kolejnego gola. Długą piłkę z obrony za obrońców zagrał Piotr Kusiak, te rewelacyjne podanie z zimną krwią świetnym lobem nad bramkarzem wykorzystuje kapitan Błoni Łukasz Mikołajczyk. Kapitalną akcję wykonali nasi gracze przy strzeleniu kolejnej, piątej już bramki. Wymiana kilkunastu podań, po czym w środku boiska między sobą pograli Wojciech Gersztyn i Dominik Woś, Gersztyn ostatecznie dograł do Mikołajczyka, ten oddał dla Gersztyna, który wpakował piłkę już do pustej bramki. Jak się okazało w dalszej części meczu ostatni gol dla Błoni padł w 44 minucie. W pole karne piłkę zagrał Łaniucha, tam Gersztyn ją przejmuje i z zamiarem podania do Marka Bernaciaka wyszedł ostatecznie strzał, który pokonał bramkarza. Tym samym był to hattrick strzelony przez Wojciecha Gersztyna. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-0. 

Drugą połowę wygrali przyjezdni po bramce w 64 minucie z rzutu karnego. Zawodnika z Mielna w polu karnym faulował Mariusz Kreft. Mimo wielu prób ataków naszej drużyny piłka do siatki już nie wpadła. Była to zdecydowanie słabsza połowa od pierwszej. Trener Drozdowski dał szansę wszystkim rezerwowym zagrać minimum 20 minut. Spotkanie zakończyło się wygraną Błoni 6-1.

Zwycięstwo nad Saturnem było 9 zwycięstwem Barwiczan w sezonie 2018/19. Remis lidera w tabeli Lecha Czaplinek w Darłowie pozwolił Błoniom odrobić 2 punkty do Lecha. 

Za tydzień zespół Błoni zagra na wyjeździe z Jednością Ikar Krosino.

Błonie Barwice - Saturn Mielno 6-1 (Ł.Mikołajczyk 10', 35', W.Łaniucha 15', W.Gersztyn 24', 38', 44' - Saturn 64')

1-0 - Łukasz Mikołajczyk (asysta Wojciecha Gersztyna)
2-0 - Wojciech Łaniucha (asysta Łukasza Mikołajczyka)
3-0 - Wojciech Gersztyn (asysta Dominika Wosia)
4-0 - Łukasz Mikołajczyk (asysta Piotra Kusiaka)
5-0 - Wojciech Gersztyn (asysta Łukasza Mikołajczyka)
6-0 - Wojciech Gersztyn (asysta Wojciecha Łaniuchy)
6-1 - Saturn Mielno (rzut karny)


Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Hubert Skwarek (Maciej Telążka 67'), Piotr Kusiak, Mariusz Kreft, Adam Kalota (Sebastian Adamiak 60') - Wojciech Łaniucha, Dominik Woś, Marek Bernaciak (Patryk Kowalczyk 65'), Bartosz Krzyżanowski (Arkadiusz Furman 55') - Wojciech Gersztyn, Łukasz Mikołajczyk 

Żółte kartki - Błonie - 1 (Mariusz Kreft) 

JK

Klub Sportowy Orange

Facebook

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.