Aktualności

Remis z wiceliderem

2017-06-12

Pozostaje niedosyt po wczorajszym meczu Błoni, w którym zremisowaliśmy z Iskrą Białogard 2-2. Przed meczem ten wynik moglibyśmy uznać za dobry, aczkolwiek wiadomo było, że w naszej sytuacji liczyła się walka o 3 punkty.

Tak naprawdę kilku minut jedynie zabrakło, aby komplet punktów zgarnęła drużyna Błoni. Dwukrotnie podopieczni Pawła Drozdowskiego wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie traciliśmy bramki. Obydwie ekipy w meczu miały porównywalną ilość stwarzanych sytuacji podbramkowych. Spotkanie było dość wyrównane, ale z pewnością możemy powiedzieć, że lepsi z gry byli Barwiczanie. Warto odnotować powrót do gry obecnego asystenta trenera Pawła Drozdowskiego, Łukasza Rakowskiego, który wystąpił w sobotnim meczu.

Wszystkich podstawowych zawodników do dyspozycji miał trener Drozdowski. Długo kibice na Stadionie Miejskim w Barwicach musieli czekać na gole. Gdy w końcu się doczekali, to radość była duża. W 42 minucie Łukasz Drab odbiera piłkę w środku pola, zagrywa na skrzydło do Daniela Buszowieckiego. Ten dośrodkowuje mocną piłkę w pole karne, a tam skutecznie Marek Bernaciak uderza z głowy pokonując bramkarza Iskry Damiana Guza. Była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie. W 57 minucie przyjezdni za sprawą Wojciecha Łaniuchy doprowadzili do remisu. Rzut wolny dla Błoni źle wykonał Mariusz Dziwirski, po czym goście wyprowadzili szybką kontrę i strzelili bramkę na remis. Po stracie bramki nasz zespół nie załamał się a wręcz przeciwnie potrafił wykonać kolejny cios w 63 minucie. Piłkę na 30 metrze od bramki Damiana Guza otrzymał Daniel Buszowiecki, który okiwał dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam pewnie technicznym strzałem pokonał bramkarza. Gdy kibice Błoni odmierzali coraz szybciej czas do zakończenia spotkania i wygranej Błoni niestety w 82 minucie wszystko legło w gruzach. Przypadkowy błąd w naszym polu karnym skutecznie wykorzystał Mateusz Suchocki ustalając wynik meczu na 2-2.

Błonie Barwice - Iskra Białogard 2-2

bramki: M.Bernaciak 42', D.Buszowiecki 63' - W.Łaniucha 57', M.Suchocki 82'

Także po jednym punkcie zdobyły drużyny Błoni i Iskry w sobotnim meczu. Za tydzień zespół Błoni zagra jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Naszym rywalem będzie Bałtyk II Koszalin. Ewentualne zwycięstwo na własnym stadionie może nam zapewnić utrzymanie.