Aktualności

Porażka w Białogardzie

2019-04-28

Niestety porażki w Białogardzie w sobotnim meczu doznali zawodnicy Błoni Barwice. Nasi gracze przegrali z miejscową Iskrą 3-2.

Mimo bardzo dobrego meczu, najlepszego w tej rundzie Barwiczanom nie udało się zdobyć chociażby jednego punkty. Zdecydowanie zaważyła pierwsza połowa w której to zespół z Barwic stracił dwie bramki. Trener Błoni Paweł Drozdowski mimo porażki był zadowolony z postawy swoich piłkarzy za zaangażowanie i walkę w tym meczu. W drugiej połowie gospodarze praktycznie nie istnieli, zostali zepchnięci przez nasz zespół do głębokiej defensywy. Mimo strzeleniu dwóch goli w drugiej połowie przez Barwiczan, nasz zespół miał wiele innych sytuacji w których brakowało ostatniego podania czy skuteczności. Bramki zdobyte przez Dominika Wosia i Łukasza Zbroszczyka były bramkami bardzo ładnej urody. Z pewnością trzeba dodać że w tym meczu zabrakło podstawowych zawodników takich jak : Mateusz Przybysz, Mariusz Kreft, Łukasz Rakowski czy Daniel Buszowiecki.

Gospodarze jako pierwsi potrafili zdobyć bramkę. Już w 7 minucie po nieporozumieniu w polu karnym przez Mateusza Kowalczuka i Łukasza Mikołajczyka, Piotr Pokuciński doszedł do sytuacji strzału z głowy i tym uderzeniem wyprowadził Iskrę na prowadzenie. W 25 minucie kapitalnym uderzeniem z ok. 25 metra z lewej nogi popisał się Krzysztof Lisiak który strzałem przy słupku pokonał Kowalczuka. Na trzeciego gola musieliśmy czekać do drugiej połowy. Już na początku drugiej części z pola karnego Błoni uderza gracz Iskry, Kowalczuk wybija piłkę przed siebie a do niej dochodzi Marcin Kurczak który strzela bramkę na 3-0. W dalszych minutach spotkania, bramki strzelali już tylko Barwiczanie. W 61 minucie po ładnej akcji Dominika Wosia i Wojciecha Gersztyna, Woś bardzo ładnym technicznie mocnym strzałem pokonuje bramkarza Iskry. W 68 minucie kolejny gol dla Błoni, tym razem autorem Łukasz Zbroszczyk. Łukasz indywidualną akcję zakończył strzałem z tzw "dzioba" w samo okienko za 16 metra. Kolejne próby ataków Błoni były nieskuteczne i ostatecznie miejscowi wygrali 3-2.

JK

Iskra Białogard - Błonie Barwice 3-2 (P.Pokuciński 7', K.Lisiak 25', M.Kurczak 46' - D.Woś 61', Ł.Zbroszczyk 68')

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Łukasz Zbroszczyk, Adam Kalota, Hubert Skwarek, Dominik Buszowiecki (Mariusz Kondratowicz 70') - Wojciech Łaniucha, Dominik Woś, Marek Bernaciak, Przemysław Beśka - Wojciech Gersztyn - Łukasz Mikołajczyk