Aktualności

Porażka na inaugurację

2018-03-26

Nie udała się inauguracja rundy wiosennej drużynie Błoni Barwice. Nasz zespół w pierwszym meczu ligowym w roku 2018 przegrał w Sławnie z miejscową Sławą 2-1.

Mimo prawie najmocniejszego składu piłkarze Pawła Drozdowskiego nie potrafili zdobyć chociażby jednego punkty. Z pewnością możemy czuć niedosyt po tym meczu. Barwiczanie byli lepszą drużyną w tym meczu, stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych jednak gospodarze byli bardziej skuteczni i to pozwoliło im na zdobycie kompletu punktów. W drugiej połowie gospodarze postawili duży autobus w swoim polu karnym głównie się broniąc, opuszczając bardzo rzadko swoją połowę ale mimo wszystko piłka do siatki bramkarza Sławy wpaść nie chciała.

W meczu ze Sławą w naszym zespole zadebiutował zarówno Wojciech Łaniucha oraz Patryk Kowalczyk którzy obaj zagrali po 90 minut. Szybko Barwiczanie stracili bramkę. Już w 9 minucie Konrad Lachowicz wyprowadził Sławę na prowadzenie. Na szczęście długo na wyrównanie czekać nie musieliśmy. W 15 minucie przed polem karnym faulowany był Łukasz Drab. Do wykonania rzutu wolnego przystąpił Wojciech Gersztyn który strzałem po rykoszecie pokonał bramkarza gospodarzy Mateusza Strusia. Remis jednak utrzymał się 10 minut. W 25 minucie nasz zespół wykonywał rzut rożny, futbolówkę szybko przechwycili miejscowi którzy przeprowadzili skuteczną kontrę w której Mariusz Cherbeć strzelił bramkę która jak się później okazała dała trzy punkty Sławie. Po tym golu zespół Sławy głównie nastawił się na obronę wyniku. W drugiej połowie goli nie oglądaliśmy. Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w polu karnym Sławy gdzie sędzia główny nie zagwizdał rzutu karnego dla naszej drużyny po ewidentnym zagraniu ręką. Na bramkę Strusia strzały oddawali m.in Gersztyn, Łaniucha czy Woś ale żaden z nich nie zagroził miejscowym. Ostatecznie Sława pokonała Błonie 2-1.

Po tej porażce Barwiczanie spadli na 8 miejsce w tabeli. Kolejny mecz zagramy na własnym boisku z Saturnem Mielno.

Sława Sławno - Błonie Barwice 2-1 (K.Lachowicz 9', M.Cherbeć 25' - W.Gersztyn 15')

Sława : Mateusz Struś - Łukasz Mateuszewski, Konrad Lachowicz, Przememysław Jakubik (Dominik Bajtek 87'), Mateusz Szadkowski (Sebastian Karaban 73'), Dariusz Ścisło, Mariusz Cherbeć (Marcin Kwiatkowski 58'), Emil Kruczyński, Mateusz Wróbel, Mariusz Chruszcz (Piotr Ścisło 46'), Piotr Serewiś

Błonie : Mateusz Kowalczuk - Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Dziwirski, Maciej Kondratowicz, Łukasz Mikołajczyk (Marcin Pieczara 70') - Wojciech Łaniucha, Łukasz Drab, Dominik Woś, Daniel Buszowiecki - Wojciech Gersztyn, Patryk Kowalczyk
Nie grali : Maciej Nowacki, Bartosz Krzyżanowki, Patryk Olczyk, Mirosław Mikelczuk