Aktualności

Pokonujemy Sławę

2019-04-20

Zwycięstwo w Wielką Sobotę odnieśli piłkarze Błoni Barwice. Barwiczanie podejmowali na własnym boisku Sławę Sławno i wygrali ten mecz 2-1.

Nie było to łatwe spotkanie co było nam już wiadomo przed meczem. Sława która fizycznie była lepszym zespołem niż Błonie od pierwszych minut pokazała że do Barwic przyjechała po zwycięstwo, tym bardziej że w ostatniej kolejce rozgromili Oni Jedność Ikar Krosino aż 8-0. Jednak w przeciągu całego meczu zmieniało się to na coraz lepszą grę Błoni. Trener Drozdowski po sobotnim meczu był zadowolony ze swoich piłkarzy za to spotkanie. W końcu widać lepszą grę w poczynaniach zawodników Błoni, a gra już coraz bardziej przypomina grę z rundy jesiennej. W meczu ze Sławą Barwiczanie pokazali ambicję, wolę walki i zaangażowanie co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło nam się cieszyć ze zdobytego kompletu punktów. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Mateusz Kowalczuk który kilka razy powstrzymał ataki przyjezdnych zawodników. Również i nasi mieli swoich więcej okazji ale nawet mimo grając w przewadze jednego czy dwóch zawodników (dwie czerwone kartki Sławy) na więcej goli stać nie było miejscowych.

Już w 9 minucie Piotr Serewiś wyprowadził zespół Sławy na prowadzenie po wykorzystanej sytuacji sam na sam. Na wyrównanie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Barwicach czekali do 43 minuty. Wtedy to ładnym strzałem od słupka piłkę do siatki wpakował Daniel Buszowiecki. W 55 minucie Iulian Bricicaru za brutalny faul na naszym zawodniku ujrzał czerwoną kartkę. W 73 minucie kolejna czerwona kartka dla gości. W 87 minucie przytomne wyjście z bramki Kowalczuka zapobiegło zdobyciem drugiej bramki przez Piotra Serewisia. W końcówce meczu swoje okazję do strzelenia goli mieli Wojciech Łaniucha i Łukasz Mikołajczyk. Gdy każdy już chyba myślał o podziale punktów to w 90 minucie Dominik Woś otrzymał w polu karnym Sławy futbolówkę i celnym uderzeniem zapewnił komplet punktów swojej drużynie. W doliczonym czasie czerwoną kartkę otrzymał Buszowiecki. Ostatecznie Błonie pokonały Sławę Sławno 2-1 ! .

Zespół Błoni po tym zwycięstwie ma już 10 punktów przewagi nad czwartą Sławą.