Aktualności

Pierwsza porażka

2017-09-17

Niestety wysokiej porażki w Wałczu doznali piłkarze Błoni Barwice w sobotniej potyczce ligowej.

Zdecydowanie nasza drużyna nie zasłużyła na taką wysoką przegraną. Ale to po raz kolejny pokazuje jak brutalna jest piłka nożna. Orzeł był po prostu drużyną skuteczniejszą, która wykorzystała swoje dogodne sytuację do strzelenia bramki i to przede wszystkim przesądziło o wygranej. Natomiast naszym piłkarzom brakowało tej przysłowiowej kropki nad i w sytuacjach ofensywnych. Być może punktem zwrotny w sobotnim starciu, który odmienił by losy meczu był niewykorzystany rzut karny Łukasza Rakowskiego przy wyniku 2-0. Ale na nasze nieszczęście bramkarz z Wałcza obronił to uderzenie, a w kolejnych akcjach miejscowi potwierdzili swoją wygraną strzelając kolejne bramki. Sędziowie również mieli swój wkład nie uznając prawidłowo strzelonych przez nas dwóch bramek. Piłkarze Pawła Drozdowskiego doznali pierwszej porażki w sezonie 2017/18.

Mecz Barwiczanie rozpoczynają w bramce z Mariuszem Kreftem. Już w 9 minucie gospodarze stworzyli akcję, w której strzelili bramkę, jednak nie została ona uznana przez sędziego głównego. W 21 minucie piłkarze Orła wyszli na prowadzenie. Sędzia główny odgwizdał faul z boku boiska, który widział tylko On sam. W momencie ustawiania muru przez bramkarza sędzia dał sygnał do gry. Piłka po mocnym dośrodkowania trafiła w słupek a następnie skutecznie do siatki dobił Lopes dos Santos który strzelił bramkę na 1-0. W 25 minucie po dośrodkowaniu Wosia, gola strzela Mikołajczyk, ale bramka również nie została uznana z powodu spalonego. W 32 minucie sytuację sam na sam po słabym uderzeniu gracza z Wałcza udanie broni Mariusz Kreft. W 40 minucie miejscowi podwyższają prowadzenie. Długą piłkę otrzymał Damian Krzyżaniak, który z łatwością minął Łukasza Zbroszczyka po czym zbiegł do środka pola karnego i w sytuacji sam na sam z Kreftem pokonał pewnym strzałem naszego bramkarza, 2-0. W 45 minucie z kąta pola karnego prawidłowego gola strzelił Łukasz Zbroszczyk, lecz sędzia bramki nie uznał..

W takim samym składzie drugą połowę rozpoczęli Barwiczanie. W 59 minucie z rzutu wolnego nad bramką uderzył Łukasz Rakowski. W kolejnej akcji dobrym pressingiem nasi zawodnicy odebrali piłkę gospodarzom po czym piłkę otrzymał Wojciech Gersztyn, który oddał strzał nad bramką. W 70 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Draba, strzał w boczną siatkę oddał Daniel Buszowiecki. W 74 minucie w polu karnym ręką zagrał brazylijski obrońca Orła Wałcz i zespół Błoni miał rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Rakowski i jego mocny strzał obronił Kamil Lisowski. Nasz zespół nie wykorzystał dogodnej okazji natomiast miejscowi strzelili bramkę na 3-0 i tym samym zapewnili sobie komplet punktów. Podanie Mariusza Dziwirskiego zablokował Marques Riberio, który mając piłkę przy nodze pewnym uderzeniem pokonał Krefta. W 90 minucie zawodnicy Orła Wałcz ustalili wynik meczu. Dośrodkowuje piłkarz gospodarzy, Łukasz Drab przyjął futbolówkę na klatkę piersiową po czym nie zdążył jej wybić, a bez zastanowienia Lopes dos Santos doszedł do niej i huknął na bramkę strzelając gola. W ostatniej akcji meczu mocne uderzenie Draba broni Lisowski.

Gospodarze wysokim zwycięstwem pokonali naszych graczy. Może wynik nie zasłużony ale już z tym nic nie zrobimy. Musimy zapomnieć o tym meczu i myśleć już wyłącznie tylko o kolejnym rywalu, a będzie nim Mirstal Mirosławiec z którym koniecznie musimy wygrać. Ciężko dziś indywidualnie opisać kogoś, ale z pewnością może martwić słabsza dyspozycja zarówno Łukasza Mikołajczyka jak i Daniela Buszowieckiego. Dziś bez bramek duet napastników Wojciech Gersztyn i Łukasz Rakowski. Po kontuzji do zespołu powrócił Marcin Pieczara, natomiast Patryk Zaborowski zanotował debiut po powrocie do klubu.

Orzeł Wałcz - Błonie Barwice 4-0 (Lopes dos Santos 21' 90', D.Krzyżaniak 40', Marques Riberio 81')

1-0 - 21 minuta - Lopes dos Santos
2-0 - 40 minuta- Damian Krzyżaniak
3-0 - 81 minuta - Marques Ribeiro
4-0 - 90 minuta - Lopes dos Santos

Skład Błoni : Mariusz Kreft - Łukasz Zbroszczyk, Łukasz Drab, Maciej Kondratowicz, Sebastian Adamiak (Patryk Zaborowski 80') - Daniel Buszowiecki, Mariusz Dziwirski, Dominik Woś, Łukasz Mikołajczyk - Łukasz Rakowski (Marcin Pieczara 82'), Wojciech Gersztyn

Nie grali : Mirosław Mikelczuk, Maciej Nowacki

Skład Orła : Lisowski -Wesołowski, Stefański, Lopes dos Santos, Jaworek -Krzyżaniak, Glinka (Sikorski), Kacprzak (Bezhubka), Andrade Silva (Marques Ribeiro), Steciak -Góralski (Ogrodnik)