Aktualności

Pewnie w Mirosławcu

2018-04-23

Zwycięstwem 3-0 naszej drużyny zakończył się sobotni mecz w Mirosławcu, w którym zespół Błoni mierzył się z miejscowym Mirstalem.

Z pewnością jest to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy sobotniego spotkania. Podopieczni Pawła Drozdowskiego zagrali przyzwoity mecz, w którym w każdym aspekcie piłkarskim dominowali nad rywalami. Drużyna z Mirosławca potwierdziła fakt że jest jednym z głównych faworytów do spadku ligę niżej. Gdyby lepszą skuteczność dziś miała nasza jedenastka, to z pewnością wynik byłby wyższy. Wywieźliśmy z Mirosławca 3 punkty i to jest bardzo ważne. Zespół Błoni przed sobą ma kolejne mecze, niedługo weekend majowy, gdzie w krótkim odstępie czasu rozegramy kilka meczów.

Spotkanie w Mirosławcu zespół Błoni rozpoczął bez trzech podstawowych zawodników. Nieobecni byli: Mateusz Kowalczuk, Łukasz Drab i Mariusz Dziwirski. Od pierwszych minut meczu zespół Błoni ruszył do ataku. To przyniosło efekty już w 5 minucie kiedy to Daniel Buszowiecki wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, 0-1. Po wymianie kilku podań przez naszych piłkarzy, Patryk Kowalczyk dograł prostopadle do Daniela a ten mocnym strzałem po długim rogu strzelił pierwszą bramkę w meczu. W 13 minucie ładna akcja Barwiczan po czym Rakowski zagrał z pierwszej piłki do Gersztyna, a ten technicznie uderzył na bramkę i z problemem obronił Łukasz Kaftan - bramkarz Mirstalu. W 21 minucie piłkę odzyskuje Wojciech Łaniucha, udanym dryblingiem mija obrońcę, zagrywa do Buszowieckiego, który zmarnował doskonałą okazję sam na sam z bramkarzem. W 30 minucie z rzutu wolnego dośrodkowuje Dominik Woś a Łukasz Rakowski uderza mocno piłkę głową i świetną interwencją popisał się bramkarz z Mirosławca broniąc to uderzenie na rzut rożny. W 35 minucie kolejną przysłowiową "setkę" marnuje Buszowiecki, tym razem po dobrym dograniu Gersztyna. W 43 minucie wzorową akcję wykonali zawodnicy Błoni, po której strzelamy drugiego gola. Akcję zapoczątkowało ładne podanie górą Łaniuchy do Zbroszczyka, który po okiwaniu jednego obrońcy z okolic pola karnego dograł do Wojciecha Gersztyna, a nasz snajper pewnym technicznym strzałem przy słupku strzelił bramkę na 0-2. W 44 minucie jedna z nielicznych akcji gospodarzy, w której napastnik gospodarzy próbował przelobować Kacpra Tomaszewicza, ale nasz bramkarz świetnie się zachował i nie dał się pokonać.

Bez zmian w składzie drugą odsłonę rozpoczęli Barwiczanie. W 51 minucie jak się później okazało wynik spotkania na 0-3 ustalił Łukasz Rakowski.Nasi piłkarze posiadali piłkę, Wojciech Gersztyn z pola karnego dograł do Rakowskiego, który uderzeniem z pierwszej piłki przy słupku pokonał bramkarza. W 55 minucie zza pola karnego uderzał Mirstal, ale obok słupka. W 62 minucie indywidualnie w swoim stylu Gersztyn przeszedł obrońców po czym oddał mocny strzał, który świetnie obronił Łukasz Kaftan. W 68 minucie kolejna obrona bramkarza gospodarzy, tym razem uderzał celnie Wojciech Łaniucha. W 70 minucie próba gospodarzy, a dokładniej Grzegorza Muzyki, który oddał mocny strzał blisko poprzeczki. W 72 minucie w odstępie minuty trzy strzały na bramkę oddawał Dominik Woś, ale niestety żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Najbliższej był trzeci strzał z półwoleja, który przeleciał minimalnie obok słupka. W 75 minucie zły wybór podania Macieja Kondratowicza mógł się skończyć utratą gola, gdyby nie świetna interwencja w sytuacji sam na sam Kacpra Tomaszewicza. Ostatni groźniejszy strzał w meczu oddał w 88 minucie Patryk Olczyk, ale jego uderzenie też obronił bramkarz miejscowych.

Mirstal Mirosławiec - Błonie Barwice 0-3 (0:2) - D.Buszowiecki 5', W.Gersztyn 43', Ł.Rakowski 51'

0-1 - Daniel Buszowiecki (asysta Patryk Kowalczyk)
0-2 - Wojciech Gersztyn (asysta Łukasz Zbroszczyk)
0-3 - Łukasz Rakowski (asysta Wojciech Gersztyn)

Skład Błoni: Kacper Tomaszewicz - Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Kreft, Maciej Kondratowicz, Łukasz Mikołajczyk - Daniel Buszowiecki (Patryk Olczyk 75'), Dominik Woś, Patryk Kowalczyk, Wojciech Łaniucha (Maciej Nowacki 82') - Wojciech Gersztyn - Łukasz Rakowski (Bartosz Krzyżanowski 58')