Aktualności

Olimp zdobyty

2017-05-14

Wygraną Błoni zakończył się sobotni, ważny pojedynek Błoni w V lidze. Nasi zawodnicy pokonali na własnym stadionie Olimp Złocieniec 1-0.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że łatwo nie było. Barwiczanie włożyli w to spotkanie wielkie serce, ambicje i po końcowych 90 minutach mogli świętować zwycięstwo nad rywalem. Decydującą bramkę na wagę 3 punktów strzelił Łukasz Zbroszczyk. Ten mecz był typowym meczem walki, w pierwszej połowie goście stworzyli sobie więcej klarowniejszych sytuacji, natomiast w drugiej to Błonie bardziej atakowały bramkę Olimpu. Pod koniec meczu w szeregi obydwu drużyn wdarły się nerwy i pachniało nawet bójką. Czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Daniel Buszowiecki oraz zawodnik ze Złocieńca.

Kluczowa akcja meczu rozegrała się w 65 minucie. Daniel Buszowiecki zagrał ze skrzydła w pole karne do Marka Bernaciaka, który nie trafił czysto w piłkę i w ostateczności futbolówka wpadła pod nogi Łukasza Zbroszczyka. Ten strzelając na raty bramkarzowi otworzył wynik meczu i jak później się okazało strzelił zwycięską bramkę.

Brawa należą się naszym zawodnikom za to spotkanie. W meczu nie zagrali m.in Wojciech Gersztyn, Mateusz Kowalczuk czy Łukasz Mikołajczyk. Pochwały należą się dla Kacpra Tomaszewicza który zastępował Mateusza Kowalczuka i zastąpił go bardzo dobrze kilkukrotnie ratując swój zespół przed utratą gola.

Tradycyjnie wśród osób, które kupiły bilety, lub są posiadaczami kart RODZINA BŁONI rozlosowano nagrody.