Aktualności

Na tarczy w Wiekowie

2018-06-04

Dwunastą porażkę w sezonie 2017/18 zanotowali piłkarze Błoni Barwice w niedzielnym meczu wyjazdowym z Wiekowianką Wiekowo.

Zawodnicy trenera Pawła Drozdowskiego po całkiem dobrym meczu przegrali jednak dość wysoko bo 4-1 w Wiekowie. Zespół Błoni mimo porażki dobrze się zaprezentował w dość mocno osłabionym składzie. Gdyby Barwiczanie mieli więcej szczęścia i skuteczność była by lepsza, to w niedzielnym spotkaniu nie wykluczone, że zespół Błoni wrócił by do Barwic ze zdobyczą punktową. Tak niestety wróciliśmy z niedosytem i czterema bramkami straconymi. Warto jednak odnotować, że w dzisiejszym meczu w naszym zespole w pierwszym składzie grało siedmiu młodzieżowców.

Od początku meczu to zespół Błoni bardziej zagrażał pod bramką Wiekowianki. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in Gersztyn i Łaniucha. W 15 minucie dobrą interwencją obrony strzału z rzutu wolnego popisuje się Kacper Tomaszewicz. W 30 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. Daleki wyrzut z autu obrońcy Wiekowianki po czym niepilnowany w polu karnym Damian Zawolik strzałem z piętki pokonał Tomaszewicza. Zespół Błoni grał, ale to Wiekowianka strzeliła pierwszego gola. Na kolejną bramkę w meczu czekaliśmy do 65 minuty i była to bramka strzelona przez nasz zespół. Dobre dośrodkowanie Łukasza Mikołajczyka wykorzystał mocnym uderzeniem z pola karnego Daniel Buszowiecki. Po tej bramce zespół Błoni wrócił do gry. Kolejne minuty mogły przechylić szalę na naszą stronę jednak świetnie w bramce spisywał się bramkarz z Wiekowa, Marek Kapała. W 80 minucie kapitan Wiekowianki Piotr Szczygieł ograł Mikołajczyka i z pola karnego strzałem w krótki róg pokonał naszego bramkarza. Ta bramka zdecydowanie załamała nasz zespół, a gospodarze poszli za ciosem i w 85 minucie dośrodkowuje Szczygieł a Bartłomiej Ratajczyk strzałem z głowy zdobywa kolejną bramkę dla gospodarzy. Wynik meczu bramką na 4-1 ustalił w 87 minucie Wojciech Śniadecki.

Wiekowianka Wiekowo - Błonie Barwice 4-1 (D.Zawolik 30', P.Szczygieł 80', B.Ratajczyk 85', W.Śniadecki 87' - D.Buszowiecki 65')

Skład Błoni: Kacper Tomaszewicz - Bartosz Krzyżanowski, Mariusz Kreft, Hubert Skwarek, Łukasz Mikołajczyk - Daniel Buszowiecki, Dominik Woś, Maciej Kondratowicz, Wojciech Łaniucha - Mirosław Mikelczuk (Marek Bernaciak 46'), Wojciech Gersztyn
Nie grał: Maciej Nowacki