Aktualności

Mecz z happy endem

2018-05-17

Po widowiskowym i bardzo dobrym meczu zespół Błoni w zaległej 16 kolejce V ligi Koszalińskiej pokonał na własnym boisku Wieże Postomino 3-2.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta tej potyczki. Jednak po 90 minutach plus czasie doliczonym ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni Pawła Drozdowskiego, którzy dwie bramki strzelili w ostatnich sekundach gry. Mimo wyjścia na prowadzenie dopiero w ostatnich sekundach meczu, to jak powiedział trener Drozdowski był to najlepszy mecz jego ekipy w tym sezonie. Barwiczanie grali o wiele lepiej od mocnego rywala, stwarzając mnóstwo sytuacji do strzelenia bramki. Na szczęście w doliczonym czasie piłkarze Błoni obudzili swą skuteczność i wpakowali dwie bramki dla gości, które były z pewnością dość bolesne. Po raz kolejny doskonałą skutecznością błysnął najlepszy napastnik ligi czyli Wojciech Gersztyn strzelając dwie bramki i dokładając asystę.

Pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni i miało to miejsce w 19 minucie. Wtedy to po jednym z dośrodkowań celnym strzałem z głowy pod poprzeczką popisał się jeden z graczy Wieży Postomino. Na bramkę wyrównującą czekaliśmy do 42 minuty. Ciekawą akcję stworzył duet Wojtków, czyli Gersztyn i Łaniucha i w ostateczności Łaniucha dośrodkował wprost na głowę Gersztyna, a ten strzałem z głowy doprowadził do remisu. W drugiej odsłonie a dokładnie w 70 minucie to ponownie Wieża wyszła na prowadzenie, tym samym był to gol na 1-2. Mocne uderzenie zza pola karnego przyjezdnych wpadło do bramki Mateusza Kowalczuka. Ale gra siędo końca. Sędzia główny doliczył pięć minut do końca meczu i zespół Błoni postanowił to wykorzystać. W 92 minucie długą piłkę wybił Mariusz Kreft, nieporozumienie obrońcy i bramkarza Wieży wykorzystał Wojciech Gersztyn strzałem z powietrza z okolic 20 metra do pustej bramki. Jeden punkt jednak okazał się za mało dla naszych piłkarzy. W ostatniej akcji meczu Gersztyn dograł do Łukasza Mikołajczyka, który minął jeszcze obrońcę i technicznym uderzeniem nad bramkarzem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie zapewniając sobie, swoim kolegom, trenerowi i wszystkim kibicom 3 punkty na Stadionie Miejskim w Barwicach.

Radość na trybunach była niesamowita.

W trakcie meczu tradycyjnie wśród osób, które posiadają karty Rodzina Błoni lub zakupiły bilet wstępu zostały wylosowane nagrody ufundowane przez klub Błonie Barwice oraz firmę Aga-Toma.

Błonie Barwice - Wieża Postomino 3-2 (W.Gersztyn 42', 92', Ł.Mikołajczyk 94' - 19', 70')

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Maciej Kondratowicz, Mariusz Kreft, Łukasz Drab, Łukasz Mikołajczyk - Wojciech Łaniucha, Dominik Woś, Mariusz Dziwirski, Daniel Buszowiecki (Bartosz Krzyżanowski 85') - Wojciech Gersztyn - Łukasz Rakowski (Patryk Kowalczyk 78')
Nie grali : Kacper Tomaszewicz, Hubert Skwarek

Żółte kartki - Błonie - 2 (Mariusz Dziwirski, Mariusz Kreft)