Aktualności

Lech mocniejszy

2017-05-30

Sobotnią przegraną Błoni z Lechem Czaplinek oraz wygranymi Olimpu Złocieniec i Wiekowianką Wiekowo zespół Błoni skomplikował sobie sytuację w tabeli zaliczając spadek na 12 pozycję.

Piłkarze Pawła Drozdowskiego ulegli na własnym boisku Lechowi Czaplinek 0-1. Tym samym goście przerwali serię dwóch zwycięstw z rzędu Barwiczan. Przed meczem z racji swojego boiska mogliśmy uznać nasz zespół za małego faworyta tego spotkania. Niestety w meczu, piłka zweryfikowała to inaczej i ostatecznie po jednej bramce strzelonej przez Damiana Gałosza Lech wywiózł z Barwic 3 punkty. Możemy być pewni, że walka o utrzymanie będzie toczyła się do ostatnich minut sezonu 2016/17. Tak naprawdę niewiemy ile dokładnie drużyn spadnie w ligi i tym bardziej jest to nerwowa sytuacja.

Sobotni mecz z Lechem drużyna Błoni rozpoczęła bez pauzującego za żółte kartki Daniela Buszowieckiego. Jak sam trener przyznał brakowało jemu tego zawodnika w tym meczu i przede wszystkim przebojowości i szybkości Daniela z przodu. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Barwicach bramek nie ujrzeli. Zespół Błoni w pierwszej odsłonie był lepszym zespołem, potrafił stworzyć sobie kilka niezłych sytuacji, ale niestety zabrakło jak prawie w każdym spotkaniu skuteczności. Przyjezdni mieli mniej okazji a jak już stworzyli coś groźnego to na posterunku stał Mateusz Kowalczuk. Z kolei druga odsłona rozpoczęła się najważniejszą akcją w meczu. Piłkarze z Czaplinka przejęli piłkę, po czym zza pola karnego niepilnowany Damian Gałosz oddał celny strzał pokonując Kowalczuka. Jak się później okazało była to jedyna bramka w meczu. W drugiej części zawodnicy trenera Drozdowskiego zagrali nieco słabiej. Można było zauważyć, że nasi piłkarze opadli w końcówce z sił co nie pozwoliło na doprowadzenie do chociażby remisu.

Szkoda z pewnością straconych punktów na swoim boisku. W tej sytuacji, w której obecnie się znajdujemy każdy punkt jest bardzo cenny. Nasi piłkarze kolejnych punktów będą musieli szukać w wyjazdowym meczu z Koroną Człopą. Miejmy nadzieje że w Człopie Barwiczanie pokażą, że potrafią wygrywać tak jak to pokazali w Bobolicach. Głęboko w to wierzymy że tak będzie.