Aktualności

Komplet punktów w Kaliszu Pomorskim

2018-10-07

Trzy punkty do Barwic przywiozła drużyna Błoni po sobotnim wyjazdowym meczu z Calisią Kalisz Pomorski. Barwiczanie wygrali 2-1 po dwóch bramkach niezawodnego kapitana zespołu Łukasza Mikołajczyka. 

Tą wygraną zespół Błoni umocnił się w czołówce tabeli. Przed meczem to piłkarze trenera Pawła Drozdowskiego byli faworytami choć do Kalisza Pomorskiego wybrali się bez Wojciecha Gersztyna, który opuścił pierwszy mecz od dość dawna z powodu wesela. Pierwsza połowa spotkania z pewnością to pokazywała, nasz zespół dominował nad gospodarzami, stwarzał sytuację podbramkowe, w których ostatecznie brakowało wykończenia. Akcje które wykonywali nasi zawodnicy mogły się podobać. W drugiej połowie zespół Błoni postawił głównie na grę z kontry i wyczekiwanie na swoje sytuację. Te co jakiś czas przychodziły i były dwukrotnie kończone przez kapitana naszej drużyny. Ogólnie Barwiczanie zagrali dobry mecz, lepsza pierwsza połowa, która nie były zakończona golem, natomiast druga słabsza, w której strzeliliśmy dwie bramki. 

Mecz w Kaliszu Pomorskim zespół Błoni rozpoczął z powracającym do składu Piotrem Kusiakiem oraz nieobecnym Wojciechem Gersztynem i Markiem Bernaciakiem. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim bramek nie obserwowali. Mimo ataków naszej drużyny gol nie padł. Druga połowa udanie rozpoczęła się dla Błoni. W 52 minucie w polu karnym Calisii piłkarz gospodarzy zagrywa piłkę ręką co spowodowało rzut karny dla Barwiczan. Piłkę pewnie chwycił nasz kapitan Łukasz Mikołajczyk, który celnym strzałem pokonał Adriana Mielca. Od momentu strzelenia bramki nasi piłkarze szukali kolejnej okazji, która da bramkę i ta nadeszła w 68 minucie. Piotr Kusiak dograł do Arkadiusza Furmana, a ten podaniem nad obrońcami wyprowadził Łukasza Mikołajczyka do sytuacji sam na sam, w której nasz piłkarz się nie pomylił strzelając pewnie bramkę. W 75 minucie hatricka mógł ustrzelić Mikołajczyk, ale po kapitalnym podaniu Kusiaka uderzył mocnym strzałem blisko bramki. Gospodarzom po utracie drugiej bramki zbyt wiele nie pozostało, więc próbowali ruszać do zdecydowanych ataków. Te ostatecznie przyniosły im honorowego gola w 83 minucie strzelonego przez Mateusza Pawluczaka z pola karnego po błędzie obrony naszego zespołu. Do końca meczu wynik już nie uległ zmian i Barwiczanie odnieśli zwycięstwo 2-1. 

Zasłużone 3 punkty pojechały do Barwic. Zwycięstwo nad Calisią było czwartym zwycięstwem w sezonie 2018/19 na wyjeździe przez nasz zespół. W dodatku Łukasz Mikołajczyk stał się najskuteczniejszym piłkarzem naszej drużyny po dwóch zdobytych golach, teraz Łukasz ma 6 goli na koncie. Jako ciekawostkę podam że kapitanem Calisii również był piłkarz który nazywał się Łukasz Mikołajczyk.

Calisia Kalisz Pomorski - Błonie Barwice 1-2 (M.Pawluczak 83' - Ł.Mikołajczyk 52', 68')

0-1 - Łukasz Mikołajczyk (rzut karny)
0-2 - Łukasz Mikołajczyk (asysta Arkadiusza Furmana)
1-2 - Mateusz Pawluczak (gol po błędzie obrony Błoni)


Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Łukasz Zbroszczyk, Piotr Kusiak, Mariusz Kreft, Adam Kalota - Wojciech Łaniucha (Maciej Telążka 78'), Dominik Woś, Mateusz Przybysz, Patryk Kowalczyk (Bartosz Krzyżanowski 66') - Łukasz Mikołajczyk, Arkadiusz Furman (Michał Markiewicz 75')
Nie grał : Hubert Skwarek

Żółte kartki - Błonie - 1 (Adam Kalota)

JK

Klub Sportowy Orange

Facebook

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.