Aktualności

Dobra passa trwa

2018-11-04

Utrzymują dobrą formę piłkarze Błoni Barwice. W sobotnim starciu pokonali Oni wymagającego beniaminka tego sezonu Jedność Ikar Krosino 3-2 na boisku rywala. 

Spotkanie na boisku w Krosinie z pewnością do łatwych nie należało. Zawodnicy gospodarzy, którzy głównie wyróżniali się hamskim zachowaniem, postawili dość wysoko poprzeczkę naszym piłkarzom. Podopieczni Pawła Drozdowskiego musieli sporo się napocić, aby zdobyć komplet punktów. Sytuację jednak się ku temu co jakiś czasu nadarzały, a również w końcówce dopisało szczęście, które ostatecznie pokarciło zespół Jedności. Zdobycie na tym terenie trzech punktów może cieszyć, ale jestem pewny że dopiero na wiosnę, na naszym stadionie ta ekipa dostanie pokaźną lekcję pokory od Barwiczan. Bramki dla naszej ekipy w tym meczu strzelali : Wojciech Łaniucha, Łukasz Mikołajczyk oraz Krystian Zamłyński, który strzelił bramkę samobójczą. 

Barwiczanie do Krosina wyruszyli w niemal podstawowym składzie. Jedynie nieobecnego Łukasza Zbroszczyka zastąpił Bartosz Krzyżanowski. Od początku meczu gospodarze starali się narzucić swój styl gry. Czyli ostry, agresywny futbol, z wyzwiskami ze strefy trenerskiej zespołu gospodarzy. W 17 minucie po mocnym wyrzucie z autu, piłkę z pola karnego uderzył Patryk Michota, mimo dobrej interwencji Mateusza Kowalczuka zabrakło kilku centymetrów, aby futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej i w takiej sytuacji miejscowi objęli prowadzenie. Po stracie bramki naszym graczom zależało na jak najszybszym doprowadzeniu do remisu. Remis na tablicy wyników mieliśmy w 39 minucie. Wojciech Gersztyn dograł piłkę do Wojtka Łaniuchy, ten w swoim stylu zabawił się z obrońcami gospodarzy i technicznym mierzonym strzałem pokonał bramkarza Jedności. Była to indywidualna akcja Wojtka, prawie jak na treningu z pachołkami. Do przerwy więcej goli nie było. 

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Krosina. Zwieńczeniem tego był gol, który ponownie wyprowadził Jedność na prowadzenie. W 54 minucie po kolejnym rzucie z autu, sprytem w polu karnym zachował się Michota strzelając swojego drugiego gola w meczu. Odpowiedź naszej drużyny była jednak szybka. W 60 minucie kolejne podanie kluczowe Gersztyna, który dogrywa do kapitana naszego zespołu, a niezawodny Łukasz Mikołajczyk minął bramkarza i strzałem do pustej bramki dał kolejny remis. Po tej akcji kolejną bardzo dobrą piłkę otrzymał Mikołajczyk od Gersztyna, ale teraz w pojedynku z bramkarzem lepszy był Kamil Jagodziński. Kluczowa akcja a zarazem bramka w meczu padła w 92 minucie. Łaniucha w swoim stylu popędził prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne a tam głową obrońca Jedności Krystian Zamłyński umieścił futbolówkę w bramce. Oczywiście po tym golu zasłużona radość naszej ekipy. Barwiczanie wygrywają z Jednością Ikar Krosino 3-2.

Tak więc kolejne 3 punkty do tabeli dopisała sobie nasza drużyna, która od kilku kolejek jest wiceliderem. Dzięki porażce lidera Lecha Czaplinek na własnym boisku z Astrą Ustronie Morskie 1-3 Barwiczanie do pierwszego miejsca tracą już jedynie 2 punkty.

W kolejnej kolejce mamy regulaminową pauzę. Następny mecz podopieczni Pawła Drozdowskiego zagrają 17 listopada na Stadionie Miejskim w Barwicach z Wybrzeżem Biesiekierz. 

Jedność Ikar Krosino - Błonie Barwice 2-3 (P.Michota 17', 54' - W.Łaniucha 39', Ł.Mikołajczyk 60', K.Zamłyński 92' bramka samobójcza)

1-0 - Patryk Michota (uderzenie z pola karnego)
1-1 - Wojciech Łaniucha (asysta Wojciecha Gersztyna)
2-1 - Patryk Michota (uderzenie z pola karnego)
2-2 - Łukasz Mikołajczyk (asysta Wojciecha Gersztyna)
2-3 - Krystian Zamłyński (bramka samobójcza, asysta Wojciecha Łaniuchy)


Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Bartosz Krzyżanowski (Patryk Kowalczyk 76'), Piotr Kusiak, Mariusz Kreft, Adam Kalota - Wojciech Łaniucha, Dominik Woś, Mateusz Przybysz, Marek Bernaciak (Hubert Skwarek 51') - Wojciech Gersztyn, Łukasz Mikołajczyk
Nie grali : Kacper Tomaszewicz, Michał Markiewicz, Arkadiusz Furman

Żółte kartki - Jedność - 4 (Krystian Zamłyński, Adrian Sochaj, Piotr Makowski, Adrian Szymański)
Żółte kartki - Błonie - 3 (Marek Bernaciak, Wojciech Łaniucha, Patryk Kowalczyk)

JK

Klub Sportowy Orange

Facebook

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.