Aktualności

Cenne zwycięstwo

2017-04-18

Bardzo dobry mecz rozegrali w Wielką Sobotę zawodnicy Błoni i co ważne zdobyli kolejne cenne 3 punkty.

15 kwietnia zespół Błoni podejmował na własnym boisku drużynę Sławy Sławno. Goście od pierwszego gwizdka ostro ruszyli do ataku, ale ich szturm z minuty na minutę słabł i powoli do głosu dochodzili gospodarze, którzy już w 12 minucie po strzale Daniela Buszowieckiego wyszli na prowadzenie. Co prawda strzał był na raty i w pierwszej części obronił goalkeeper Sławy, ale dobitka z dużego kąta była bezbłędna. W 36 minucie Barwiczanie podwyższyli wynik spotkania. Marek Bernaciak otrzymał piłkę od Draba i ten bardzo mocnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Sławy. W pierwszej połowie dogodne sytuacje mieli jeszcze m.in Daniel Buszowiecki, Dominik Woś. Kilka dobrych okazji mieli również goście, ale dobrze dysponowanego Mateusza Kowalczuka nie potrafili pokonać.

Drugą połowę nasi zawodnicy rozpoczynają bez zmian. Sława mocno zmotywowana od początku starała się strzelić bramkę kontaktową i zmienić niekorzystny wynik. Udało im się to w 56 minucie. Zawodnicy Błoni po stracie gola uspokoili grę. Odrobinę szczęścia brakło Markowi Bernaciakowi, który po raz kolejny z rzutu wolnego strzela w poprzeczkę (w Karlinie podobnie), ale co się odwlecze...Piękną akcję przeprowadzili podopieczni Pawła Drozdowskiego pod bramką gości. Kilka krótkich podań z pierwszej piłki i Daniel Buszowiecki podwyższa wynik spotkania na 3:1. Swoje sytuacje mieli jeszcze m.in. Mariusz Kreft i Mateusz Stępień, ale wynik do końca już nie uległ zmianie.

Kolejne trzy cenne punkty trafiły na konto Błoni, dzięki czemu awansowaliśmy na 11 miejsce, ale końcówka tabeli jest bardzo ciasna, także trzeba walczyć i zdobywać kolejne.

W najbliższą sobotę zespół Błoni uda się do Mielna, gdzie spotka się z Saturnem.