Aktualności

Awans po karnych

2018-09-26

Dopiero po rzutach karnych zespół Błoni Barwice zapewnił sobie awans do IV rundy Pucharu Polski KOZPN.

W środowym meczu, w którym Sokół Suliszewo mierzył się z naszą drużyną emocji z pewnością nie brakowało. W regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy 3-3. W efekcie tego o losach tego meczu decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi piłkarze, zwyciężając ostatecznie w jedenastkach 9-8. Prawda jest taka, że Barwiczanie w regulaminowym czasie gry powinni zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Z przebiegu gry spotkanie było z lekką przewagą naszej drużyny, która mimo wszystko nie zagrała zbyt dobrego meczu. Gospodarze pokazali wielką wolę walki i swoim zaangażowaniem potrafili odwrócić losy meczu odrabiając stratę dwóch bramek i tym samym doprowadzając do rzutów karnych. Mało tego, zawodnicy Sokoła zdominowali końcówkę meczu i ostatecznie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnich minutach. W drugiej połowie Barwiczanie mieli również dobre sytuację do strzelenia kolejnych bramek co by raczej już zapewniło spokojną końcówkę meczu, ale w dogodnych sytuacjach zawodziła skuteczność. Końcem końców zespół Błoni wywalczył awans do kolejnej rundy po rzutach karnych i z tego musimy się cieszyć. 

   Z kilkoma zmianami w składzie mecz rozpoczynają podopieczni Pawła Drozdowskiego. Już w 2 minucie spotkania Wojciech Gersztyn powinien otworzyć wynik meczu po otrzymaniu prostopadłego podania od Huberta Skwarka, Wojtek w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie nad bramką. W 7 minucie złe dogranie Adama Kaloty do kolegi z zespołu zakończyło się uderzeniem miejscowych nad bramką Tomaszewicza. W 18 minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Dominik Woś szybkim podaniem uruchomił Gersztyna, który z pola karnego pokonał bramkarza. W 22 minucie zza pola karnego z rzutu wolnego uderza Mariusz Kreft i bramkarz pewni broni. W 28 minucie Patryk Kowalczyk podwyższa prowadzenie zespołu. Gersztyn dograł do Kowalczyka w polu karnym, któremu pozostało tylko wpakowanie futbolówki do pustej bramki. W 34 minucie próba dryblingu bramkarza Błoni Kacpra Tomaszewicza mogła zakończyć się utratą bramki po uderzeniu zawodnika Sokoła za pola karnego. Gdy nasz zespół powinien strzelić trzecią bramkę i tym samym "zamknąć" mecz to gospodarze w 38 minucie wykonali akcję, po której wrócili do gry. Jeden z zawodników gospodarzy swobodnie prowadził sobie piłkę w okolicach pola karnego, po czym dośrodkował w środek pola karnego a tam celnie z głowy uderzył napastnik, który pokonał Tomaszewicza. W 45 minucie sytuację sam na sam psuje Gersztyn. Do przerwy 2-1 dla Błoni.

Bez zmian drugą połowę rozpoczęły obie drużyny. W 55 minucie ładną dla oka akcję stworzyli Barwiczanie, w której to Zbroszczyk dograł prostopadle do Wosia, ten z pierwszej piłki do Gersztyna i akcja zakończyła się niecelnym uderzeniem Wojtka. W 65 minucie strzelamy trzeciego gola. Wojciech Łaniucha z tzw"krzyżaka" podaje do Dominika Wosia, który ładnie wypatrzył Łukasza Zbroszczyk i obsłużył go ładnym podaniem, a kapitan Błoni w tym meczu Zbroszczyk strzałem z pola karnego podcinką pokonał bramkarza. I w zasadzie wszystko powinno być jasne, prowadzimy 3-1 i nic złego w tym meczu nie powinno nam się wydarzyć, ale tak nie było. W 72 minucie po raz kolejny w tym sezonie w polu karnym fauluje Kreft i gospodarze strzelają pewną bramkę z rzutu karnego. W 80 minucie fatalna nieskuteczność Gersztyna. W 80 minucie otrzymał on prezent od stopera który zagrał mu piłkę, będąc długo sam na sam z bramkarzem uderzył jedynie w słupek, piłka do niego wróciła zagrał do Łaniuchy, który z kolei uderzył w poprzeczkę. Była to kolejna sytuacja niestrzelona przez Wojciecha Gersztyna. Ta akcja zemściła się dwie minuty później. Nasi zawodnicy kompletnie ograni zostali przez Sokół po czym mocny strzał z pola karnego po długim rogu dał remis miejscowym. W kolejnej akcji gdyby nie bardzo dobra interwencja Tomaszewicza po uderzeniu z powietrza zza pola karnego moglibyśmy przegrywać. W 86 minucie piłkę meczową miał debiutujący w oficjalnym meczu Michał Markiewicz, ale w bardzo dogodnej sytuacji uderzył obok słupka. W regulaminowym czasie gry remis 3-3. 

Do rzutów karnych wytypowanych zostało pięciu naszych graczy. Po serii pięciu strzałów żaden z zawodników się nie pomylił i mieliśmy remis 5-5. A więc następnie strzelał kolejni zawodnicy do czasu, aż któraś z drużyn nie strzeli gola. Dopiero w 9 kolejce strzałów były pierwsze nie strzelone bramki. W naszym zespole gola nie strzelił Sebastian Adamiak i gospodarze w swojej serii musieli tylko strzelić gola, ale ostatecznie tego nie zrobili bo świetnie jedenastkę wybronił Tomaszewicz. W 10 serii gola zdobył Michał Markiewicz natomiast przestrzelił piłkarz z Suliszewa po czym Barwiczanie wygrali 9-8. 

Losowanie kolejnej rundy odbędzie się niebawem. Przed piłkarzami Błoni dwa dni wolnego a w sobotę kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym rywalem będzie Iskra Białogard. 

Sokół Suliszewo - Błonie Barwice 3-3, rz.k 8-9 (Sokół 38', 72', 82' - W.Gersztyn 18', P.Kowalczyk 28', Ł.Zbroszczyk 65')

0-1 - Wojciech Gersztyn (asysta Dominika Wosia)
0-2 - Patryk Kowalczyk (asysta Wojciecha Gersztyna)
1-2 - Sokoł Suliszewo (strzał z pola karnego)
1-3 - Łukasz Zbroszczyk (asysta Dominika Wosia)
2-3 - Sokół Suliszewo (bramka z rzutu karnego)
3-3 - Sokół Suliszewo (strzał z pola karnego)


RZUTY KARNE : 
W naszym zespole kolejno strzelali : Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Kreft, Mateusz Przybysz, Dominik Woś, Wojciech Gersztyn, Bartosz Krzyżanowski, Wojciech Łaniucha, Hubert Skwarek, Sebastian Adamiak (nie strzelił) i Michał Markiewicz 

Skład Błoni : Kacper Tomaszewicz - Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Kreft, Mateusz Przybysz, Adam Kalota (Sebastian Adamiak 52') - Wojciech Łaniucha, Dominik Woś, Hubert Skwarek, Maciej Telążka (Bartosz Krzyżanowski 58') - Wojciech Gersztyn, Patryk Kowalczyk (Michał Markiewicz 68')

Żółte kartki - Sokół - 5
Żółte kartki - Błonie - 3 (Mateusz Przybysz, Mariusz Kreft, Dominik Woś)

Klub Sportowy Orange

Facebook

ZamknijStrona używa cookies (ciasteczek). W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.