Aktualności

3 punkty w Mielnie

2017-09-05

Trzy punkty z Mielna w sobotę wywiozła drużyna Błoni pokonując miejscowego Saturna 1-0.

Po bardzo zaciętym spotkaniu, lecz nie stającym na wysokim poziomie podopieczni Pawła Drozdowskiego potrafili wywieźć komplet punktów do Barwic. Nie był to łatwy mecz, w którym przyszło grać naszym piłkarzom. Już na samym początku, gdy było widać na jakim boisku przyjdzie grać naszym zawodnikom wiadomo było, że łatwo nie będzie. Brzydka murawa nie pozwalała na taką grę jaką nasi piłkarze lubią. W samym spotkaniu piłkarze Saturna od pierwszych minut postawili trudne zadanie dla Barwiczan swą zaskakująco dobrą grą. W pierwszej połowie zdecydowanie miejscowi bardziej zagrażali naszej bramce. Jednak to nasz zespół potrafił wykonać jedną sytuację, którą zamieniliśmy na bramkę za sprawą Wojciecha Gersztyna. W drugiej połowie mimo wielu prób ataków gospodarzom nie udało się pokonać Kacpra Tomaszewicza, który notabene miał sporo szczęścia w tym meczu. Gospodarze dwa razy obili słupek naszej bramki oraz nie wykorzystali kilku stuprocentowych okazji. Takich meczów jak dziś z pewnością też nam potrzeba, bo znając życie w którymś meczu zdarzy się tak że zagramy świetny mecz lecz 3 punktów nie zgarniemy. Powtórki z rundy wiosennej, gdzie pokonaliśmy Saturn 9-3 nie było. Gospodarze postawili trudne warunki i będziemy śledzić w kolejnych meczach, czy na własnym boisku Saturn jeszcze będzie tracił punkty. Mamy z czego się cieszyć, po 3 kolejkach mamy na koncie 7 punktów i jesteśmy wiceliderami w tabeli.

Strasznie nerwowe były pierwsze minuty w wykonaniu piłkarzy Błoni. Widać było, że zły stan boiska naszej drużynie pomagać napewno nie będzie. Już w 7 minucie pierwszą stuprocentową okazję mieli miejscowi. Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Parus, Kacper Tomaszewicz wybił piłkę przed siebie po czym napastnik Saturna mając praktycznie przed sobą już tylko bramkę uderzył nad poprzeczką. W 10 minucie po raz pierwszy groźnie odpowiedzieli zawodnicy trenera Drozdowskiego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka trafiła pod nogi Łukasza Draba, który uderzył blisko słupka. W 22 minucie nerwowo było pod naszą bramką, gdzie w krótkim odstępie czasu naszych dwóch piłkarzy mogło strzelić bramkę samobójczą. W 30 minucie po dalekim wyrzucie z autu, Mariusz Kreft nie sięgnął piłki po czym gracz Saturna uderzył z głowy blisko bramki. W 39 minucie kolejna bardzo dobra okazja zawodników z Mielna. Kontrę wykonali gospodarze, po czym Norbert Kornaga po okiwaniu obrońcy Błoni mając 100 % sytuację uderzył obok słupka. Kluczowa akcja w meczu odbyła się w 40 minucie. Wtedy to piłkę w pole karne zagrywał Łukasz Zbroszczyk, odbiła się ona jeszcze od obrońcy Saturna, po czym trafiła pod nogi Wojciecha Gersztyna, który bez zastanowienia mocno huknął z pola karnego po długim rogu pokonując Mariusza Chmielewskiego, 0-1. Niespełna trzy minuty później Barwiczanie mogli podwyższyć wynik meczu. Ładny rajd prawą stroną wykonał Łukasz Zbroszczyk, który minął trzech graczy Saturna, ale ostatecznie jego strzał z okolic pola karnego przeleciał obok słupka. Do przerwy zespół Błoni prowadził 1-0.

Bez zmian drugą połowę rozpoczęli nasi zawodnicy. W 50 minucie niezła akcja Błoni po której Daniel Buszowiecki posyła długą piłkę do Łukasza Zbroszczyka. Ten z pierwszej piłki odegrał w pole karnego do Łukasza Rakowskiego, który oddał celny strzał obroniony przez bramkarza gospodarzy. W 55 minucie dobra akcja Błoni, w której wymieniliśmy kilka podań, piłka trafiła do Buszowieckiego. Daniel w polu karnym okiwał obrońcę po czym z dużego kąta oddał strzał na bramkę obroniony przez Mariusza Chmielewskiego. W 57 minucie z rzutu rożnego dośrodkowali gospodarze i strzał z głowy oddał gracz Saturna - piłka trafiła w słupek. W 67 minucie kolejny słupek piłkarzy z Mielna. Tym razem po strzale z rzutu wolnego i interwencji bramkarza Błoni. Od 77 minuty miejscowi grali w dziesiątkę po otrzymaniu czerwonej kartki. W 85 minucie najlepszą interwencją w meczu popisał się Kacper Tomaszewicz. Po rajdzie pomocnika Kacper obronił mocny strzał z pola karnego. W 90 minucie jedną z ostatnich okazji w meczu miał zespół Błoni. Wtedy to Wojtek Gersztyn ładnym prostopadłym podaniem wypuścił Bartka Krzyżanowskiego, który mając już tylko bramkarza wypuścił sobie za daleko piłkę i pozwolił bramkarzowi ją złapać. Mimo kilku doliczonych minut gospodarze nie znaleźli drogi do bramki Tomaszewicza.

Także w nowym sezonie bez porażki jest jeszcze zespół Błoni. Oby ta seria utrzymywała się przez kolejne kolejki. Wywozimy 3 punkty z Mielna i z tego musimy się cieszyć. Zespół Błoni pokazał pazur z wzmocnioną drużyną Saturna w porównaniu z poprzednim sezonem. Z pewnością nasz zespół stać na lepszą grę niż w sobotnim meczu, ale musimy pamiętać o słabym boisku na Stadionie w Mielnie. Cała drużyna zapracowała na tą wygraną. Czyste konto zachowane przez Barwiczan napewno cieszy. Na pozycji stopera po dwóch meczach rozegranych w bramce wrócił Mariusz Kreft i w parze z Łukaszem Drabem rozegrali dobre zawody. Nieźle spisał się również Sebastian Adamiak który dostał szansę od pierwszych minut. Formę strzelecką potwierdza Wojciech Gersztyn, który jest w wysokiej formie. Dużo zamieszania pozytywnego dała zmiana Daniela Buszowieckiego w drugiej połowie.

W następnej kolejce Barwiczanie podejmą na własnym boisku Kotwicę II Kołobrzeg.

Saturn Mielno - Błonie Barwice 0-1 (W.Gersztyn 40')

Skład Błoni : Kacper Tomaszewicz - Sebastian Adamiak (Bartosz Krzyżanowski 72'), Łukasz Drab, Mariusz Kreft, Maciej Kondratowicz - Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Dziwirski, Dominik Woś, Maciej Telążka (Daniel Buszowiecki 48') - Łukasz Rakowski, Wojciech Gersztyn
Nie grali : Patryk Zaborowski, Mirosław Mikelczuk, Maciej Nowacki