Aktualności

3 punkty na zakończenie rundy jesiennej

2017-11-26

Zwycięstwem rundę jesienną i rok 2017 zakończyli piłkarze Błoni Barwice. W sobotę podopieczni Pawła Drozdowskiego rozprawili się z beniaminkiem ligi, Darłovią Darłowo wynikiem 5-2.

Barwiczanie rozegrali bardzo dobre zawody, a zwieńczeniem tego były zdobyte 3 punkty. Bardzo zadowolony z tego meczu był trener Paweł Drozdowski, który chwalił swoich graczy za ambicję oraz dużą wole walki na trudnym boisku, co jest zrozumiałe o tej porze roku. Piłkarze Błoni byli praktycznie pod każdym względem lepsi od rywali i sam wynik tylko to potwierdza. Przed naszym zespołem teraz przerwa zimowa, w której planowane są ruchy transferowe.

Pełną kadrę do dyspozycji podczas meczu z Darłovią miał trener Drozdowski. W 23 minucie zespół Błoni za sprawą Wojciecha Gersztyna wyszedł na prowadzenie. Dominik Woś prostopadle dograł do Gersztyna, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W 38 minucie znów za sprawą Wojtka strzelamy kolejnego gola. Tym razem asystą popisał się Łukasz Drab, który w końcu zagrał na swojej ulubionej pozycji - w środku pola i stąd tez dograł do Gersztyna. Wojtek w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza. To były jedyne bramki w pierwszej odsłonie.

W 59 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Marek Bernaciak strzela bramkę na 3-0. Z prawej strony boiska dośrodkowuje Łukasz Mikołajczyk, a Bernaciak plasowanym strzałem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce. W 73 minucie goście za sprawą Piotra Dudka strzelają kontaktowego gola. W ostatnich trzech minutach meczu padły trzy gole. Najpierw w 88 minucie bramkę strzela Łukasz Zbroszczyk. Boczny obrońca Błoni włączył się w akcję ofensywną, po czym otrzymał podanie od Draba i strzelił bramkę. Błyskawicznie odpowiedzieli zawodnicy z Darłowa, którzy za sprawą Wiktora Sawickiego pokonują Mateusza Kowalczuka. Wynik meczu na 5-2 w 90 minucie ustalił Dominik Woś. Bernaciak sprzed pola karnego podaje do Wosia, a ten techniczym strzałem z prawej nogi pokonuje Marcina Kotasa, bramkarza Darłovii.

Po zwycięstwie nad Darłovią zespół Błoni awansował w tabeli na 7 miejsce i na tym też miejscu kończymy rundę jesienną. Zespół Błoni treningi wznowi 9 stycznia.

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk - Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Dziwirski, Maciej Kondratowicz, Sebastian Adamiak (Marek Bernaciak 55') - Maciej Telążka (Daniel Buszowiecki 55'), Łukasz Drab, Dominik Woś, Marcin Pieczara (Bartosz Krzyżanowski 70') - Łukasz Mikołajczyk (Mirosław Mikelczuk 85'), Wojciech Gersztyn
Nie grali : Kacper Tomaszewicz, Patryk Zaborowski, Maciej Nowacki