Aktualności

Punkty na inaugurację !!!

2019-03-11

Udaną inaugurację rundy wiosennej zaliczyli piłkarze Błoni Barwice. W sobotnim meczu wyjazdowym z Koroną Człopa podopieczni Pawła Drozdowskiego pokonali rywali wygrywając na trudnym terenie 1-0 po bramce Mariusza Krefta.

Sobotnia wygrana nad Koroną była piątym zwycięstwem z rzędu w obecnym sezonie naszej drużyny oraz dwunastym meczem bez porażki, tym samym trwa świetna seria Barwiczan. Po tej wygranej nasi piłkarze utrzymali fotel lidera w tabeli, mając nawet już dwa punkty przewagi nad drugim Lechem Czaplinek, który jedynie zremisował swój mecz.

Przed rozpoczęciem meczu mogliśmy być pewni że pojedynek z Koroną do łatwych należeć nie będzie. Po pierwsze boisko w Człopie należy do "trudnych terenów", a po drugie w przerwie zimowej zespół Korony został wzmocniony kilkoma graczami, co mogło dać do myślenia że Korona będzie chciała z przytupem rozpocząć rundę wiosenną. Pierwsza połowa toczyła się w spokojnym tempie z lekką przewagą Barwiczan. Ta przewaga została udokumentowana bramką w 18 minucie Mariusza Krefta. Jak się okazało po 90 minutach była to jedyna bramka w spotkaniu. Gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Wosia, najpierw z głowy uderzył Kreft po czym bramkarz obronił, natomiast dobitka strzałem z nogi wylądowała już w siatce. Wiele klarownych sytuacji obie drużyny w całym meczu nie miały. Po stracie gola Korona próbowała atakować naszą bramkę, ale świetnie spisywała się formacja defensywna. Z naszej strony obserwowaliśmy jeszcze m.in uderzenie Krefta nad poprzeczką czy świetny strzał Łukasza Rakowskiego zza pola karnego z lewej nogi, który trafił w słupek.

Druga połowa była już nieco inna niż pierwsza. Korona zaczęła prowadzić grę, stwarzała więcej sytuacji. Nasz zespół głównie skutecznie się bronił oraz grał z kontry. Gospodarze uderzali m.in w spojenie bramki Kowalczuka oraz w słupek. Naprawdę świetny mecz zagrała obrona Błoni - Mariusz Kreft i Mateusz Przybysz. Dobrą sytuację dla Błoni miał Wojciech Łaniucha, ale jego uderzenie z pola karnego obronił bramkarz. Także dobra gra defensywna całej drużyny przełożyła się na pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej 2019 roku.

Korona Człopa - Błonie Barwice 0-1 (M.Kreft 18')

Błonie : Mateusz Kowalczuk - Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Kreft, Mateusz Przybysz, Przemysław Beśka (Bartosz Krzyżanowski 60') - Wojciech Łaniucha (Michał Markiewicz 88'), Dominik Woś, Łukasz Rakowski, Daniel Buszowiecki (Adam Kalota 65') - Wojciech Gersztyn - Łukasz Mikołajczyk
Nie grali : Hubert Skwarek, Mariusz Kondratowicz, Dominik Buszowiecki, Piotr Pietrusiak, Jakub Stupak